اخبار اسلایدی

برپایی نمایشگاهی با حال و هوای دفاع مقدس

«جبهه»، «دفاع جانانه در برابر تهاجم بیگانه» و «رزمنده ای که دیگر به خانه بازنگشت»، مگر جز «شهید» واژه دیگری می تواند، این کلمات و عبارت ها را معنی و مفهوم بدهد. «پیکر زخمی و خونین»، کجا می تواند شانه به شانه واژه «جانباز» شود؟ خانواده های چشم به راه(به ویژه کودکان) که اقیانوس انتظارشان، آنان را به ساحل «آزاده» و «شهید گمنام» رساند و خانواده هایی که هنوز در قایق انتظار، به خورشید می نگرند. این، حال و هوای آخرین روز تابستان و شش روز آغازین پاییز هشت سالی است که بصیرت دفاع از اسلام، ولایت پذیری و پاسداشت وطن، با به ثمر نشستن خون شهدا ، خزان دشمن متجاوز را به ارمغان آورد. این، حال و هوای دفاع مقدس است که به هنگام ورود به ساختمان شماره یک ستاد دانشگاه علوم پزشکی قزوین،  با گذر از «نمایشگاه ایثار و شهادت»، هر کسی را برای لحظاتی از فرش به عرش می کشاند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قزوین،  «اعزام به جبهه»، « صحنه های دفاع در برابر دشمن» ، « لحظه های پس از شهادت» ، «استقبال مردم از خورشیدهای خاک نشین» و « روزهای اسارت دشمن در سایه اقتدار آزادگان» تنها بخشی از تصاویری است که در بین عکس های نمایشگاه، چشم بازدیدکنندگان را به خود می دوزد. همچنین، پخش فیلم هایی درباره «10 قهرمان جنگ» - که از استان، خلبان شهید عباس بابایی نیز در بین آنان است - ، مصاحبه های رزمندگان(به ویژه نوجوانان) و مراسم تشییع شهدای گمنام«یاران بی پلاک» در کنار پخش سرودهای حماسی مربوط به آن دوران، فضای معنوی خاصی را به نمایشگاه هدیه می دهد.

آیین آغاز به کار رسمی نمایشگاه با حضور دکتر منوچهر مهرام، رئیس دانشگاه، سرهنگ  محمدعلی طاهری فرمانده حوزه بسیج شهید رجایی و جمعی از مدیران و کارکنان واحدهای تابعه و ستاد دانشگاه، برگزار شد.

رئیس دانشگاه در پایان بازدید از نمایشگاه گفت:  این روزها، یادآور از خودگذشتگی ها و مقاومت جانانه جوانان این مرز و بوم و مسوولان جمهوری اسلامی ایران مقابل استکبار جهانی می باشد که در تاریخ به عنوان نمونه ای خالصانه و صادقانه باقی مانده است و اضافه کرد:  این اتفاق، درس بزرگی برای همه، به ویژه نسل های آینده است که با مرور تاریخ، پی به رشادت ها و از خود گذشتگی های رزمندگان اسلام در طول هشت سال دفاع مقدس ببرند.

گفتنی است، در نمایشگاه مذکور که این بار نیز، چون سال گذشته، توسط روابط عمومی دانشگاه و با همکاری حوزه بسیج شهید رجایی و پایگاه های تابعه آن و همچنین پایگاه بسیج مقاومت فرهنگیان برپا شد؛ غرفه های دانشگاه بقیۀ ا.. اعظم با موضوع «حجاب و عفاف» و سازمان انتقال خون استان با موضوع«اهدای خون، اهدای زندگی» دائر بود. همچنین غرفه فروش کتاب با تخفیف 30 تا 40 درصد دائر شد.      


آدرس سایت دانشگاه علوم پزشکی قزوین

www.qums.ac.ir

تعداد بازديد اين صفحه: 100666
تعداد بازديد کنندگان سايت: 117372873 تعداد بازديد زيرپورتال: 125249 اين زيرپورتال امروز: 21 سایت در امروز: 53015 اين صفحه امروز: 12