اخبار

وضعیت بهداشت جایگاه های توزیع سوخت بهبود می یابد

در استان قزوین

در نشست کمیته سلامت کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی استان قزوین با موضوع «وضعیت بهداشتی جایگاه های توزیع سوخت استان» ضمن تأکید بر آموزش بهداشت برای مسئولان و کارکنان 94 جایگاه سوخت استان، امکان استفاده از ابزارهای قانونی و قضایی و انجام بازدیدهای مشترک توسط نمایندگان سازمان های مرتبط  مورد تأکید قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قزوین، مهندس نوری، دبیر کمیته مذکور ضمن بیان مطلب فوق، در اهمیت توجه حوزه سلامت به این مکان ها اظهار داشت: با توجه به اینکه استان قزوین دارای موقعیتی مهم از نظر حمل و نقل و راه ارتباطی شمال غرب کشور با پایتخت می‌باشد، اهمیت و نقش جایگاه توزیع سوخت از نظر زیباسازی، سیمای شهری، ارائه خدمات گردشگری، شرایط بهداشتی(برای پیشگیری از انتقال بیماری) بایستی به طور ویژه مورد بررسی قرار گیرد.

ایشان با اشاره به اینکه مطابق با اطلاعات موجود در سایت شرکت پخش فرآورده‌های نفتی استان، قزوین دارای 94 جایگاه توزیع سوخت بنزین، گازوئیل و سی ان جی(CNG)می‌باشد، گفت: بر اساس بررسی‌های انجام شده توسط بازرسان بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی از 77 جایگاه استان، بیشتر این اماکن، دارای شرایط بهداشتی ایده‌آل نبودند و در بسیاری از موارد، کاستی‌ها و نقایصی مشاهده می شود که در این کمیته به آن پرداخته شد.

شایان ذکر است، در کمیته یاد شده، نمایندگانی از دانشگاه علوم پزشکی قزوین، اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان، انجمن صنفی مجتمع های خدماتی- رفاهی استان، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان و شرکت پخش فرآورده‌های نفتی، حضور دارند.  


آدرس سایت دانشگاه علوم پزشکی قزوین

www.qums.ac.ir

بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 103482
تعداد بازديد کنندگان سايت: 128021045 تعداد بازديد زيرپورتال: 129181 اين زيرپورتال امروز: 15 سایت در امروز: 5736 اين صفحه امروز: 8